افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close
0مقایسه 0محبوب‌

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

شیر خشک و غذای کودک

dry-milk-and-baby-food_4000x700_q10.jpg

شیر خشک و غذای کودک برای تامین نیازهای تغذیه ای نوزاد ساخته شده‌ است و بسیار نزدیک به شیر مادر هستند و از روی آن شبیه ‌سازی شده‌‌اند. نوزادان دارای معده کوچکی هستند که در ابتدا فقط مقدار کمی شیر را در خود نگه می‌دارند. شیرخشک نوزاد از شیرگاو فرآوری شده به دست می‌آید و مواد دیگری مانند ویتامین‌ها ، اسیدهای چرب و پروبیوتیک‌ها که کربوهیدرات‌هایی که رشد باکتری‌های خوب را در سیستم گوارش تحریک می‌کنند به آن اضافه می شود.
به هرگونه غذای نرم و قابل استفاده برا شیرخوار به جز شیر مادر یا شیر خشک که به طور ویژه برای سن بین ۶ ماهگی تا دو سالگی توسط شیرخوار استفاده می‌شود غذای کودک گفته می‌شود.

بررسی هروعده تغذیه نوزاد:

تازه متولد شده : ۶۰ تا ۸۹ سی سی در هر ۳ تا ۴ ساعت

یک ماهگی : ۱۱۸ سی سی در هر ۴ ساعت

دو ماهگی : ۱۱۸ سی سی در هر ۶ تا ۷ نوبت در ۲۴ ساعت 

چهار ماهگی : ۱۱۸ تا ۱۷۷ سی سی در هر ۵ نوبت در ۲۴ ساعت

شش ماهگی : ۱۷۷ تا ۲۳۶ سی سی در هر ۵ نوبت در ۲۴ ساعت

یک سالگی : ۲۳۶ سی سی در هر ۲ تا ۳ نوبت در هر ۲۴ ساعت همراه با غذای کودک

البته اندازه های ذکر شده اندازه مشخصی برای مصرف روزانه شیرخشک تمامی نوزادان نیست. هر نوزاد با دیگر نوزادان متفاوت است و میزان مصرف غذای او از یک وعده به دیگر وعده تغییر می‌کند. 

انواع شیر خشک :

شیرخشک خاص

شیرخشک تهیه شده از سویا

شیرخشک تولید شده از شیر گاو

شیرخشک با پروتئین های تجزیه شده

شیرخشک خاص:

این نوع شیر خشک ها مخصوص نوزاد نارس یا شیرخوارانی است که نیازهای تغذیه‌ای بخصوصی دارند، تهیه شده است. یک کارشناس مامایی می‌گوید: نوزادان تغذیه شده با شیرخشک پس از پایان شیردهی به سختی به طعم غذاهای مختلف عادت می‌کنند.

شیر خشک تهیه شده از سویا:

برخی از کودکان به پروتئین‌های حیوانی، لاکتوزی که در قند موجود در شیرگاو است ، حساسیت نشان می‌دهند. بنابراین باید از نوع دیگری از شیرخشک مانند شیر خشک تهیه شده از سویا استفاده کنند اما برخی بچه ها به شیر سویا هم آلرژی دارند.

شیر خشک تولید شده از شیر گاو:

اکثر شیر خشک‌های موجود در بازار از شیر گاو تولید شده اند و مواد مغذی لازم برای کودک را دارند. برای تهیه این نوع شیرخشک ها، شیرگاو را خشک می‌کنند اما پروتئین آن را تغییر می‌دهند تا کودک بتواند آن‌ها را به راحتی هضم کند. برخی کودکان به این نوع شیر خشک حساسیت دارند.

شیر خشک با پروتئین های تجزیه شده:

این نوع شیرخشک دارای پروتئین‌های تجزیه شده است که مناسب شیرخوارانی که به شیرگاو و شیر سویا حساسیت دارند و یا کودکانی که کاملا به انواع پروتئین حساسیت دارند، می‌باشد.

ترکیبات تشکیل دهنده شیرخشک:

ویتامین ها

کربوهیدرات ها

پروتئین ها و اسیدهای آمینه

در هنگام استفاده از غذای کودک برخی از مواد خوراکی با باور بزرگترها مبنی بر خاصیت‌دار بودشان، نباید تا قبل از 1 سالگی به برنامه غذایی کودک وارد شوند. زیرا مطالعات نشان داده است که ورود این مواد خوراکی قبل از 1 سالگی به برنامه غذایی کودک می‌تواند زمینه ساز بیماری‌های آلرژیکی در آینده باشند. برخی از این مواد عبارتند از:

عسل ، خربزه ، کیوی ، آلبالو ، شکلات ، پفک ، قهوه ، کاکائو ، چیپس ، سفیده تخم‌مرغ ، نوشابه‌های صنعتی ، آبمیوه‌‌های صنعتی ، انواع فست فود‌ها (سوسیس، کالباس، همبرگر) و انواع توت (توت فرنگی، توت سفید، شاه‌توت، تمشک) و...

از شش ماهگی تقریباً خوردن خوراکی‌هایی که در لیست زیر مشاهده می کنید، مناسب هستند:

جو ، موز، مرغ ، پنیر ، انبه ، هلو ، آلو ، میگو ، کدو ، خیار ، ذرت ، نخود ، تربچه ، زردک ، عدس ، چغندر ، هویج ، شلغم ، قارچ ، سیب ، پرتقال ، انگور ، گلابی ، زردآلو ، کلوچه ، کدو سبز ، مارچوبه ، گل کلم ، لوبیا سبز ، بادمجان ، تخم مرغ ، بوقلمون ، کلم بروکلی، فلفل دلمه ، ماکارونی ، نان تست ، گوشت گاو ، نخود فرنگی ، لوبیای سیاه ، ماهی سفید ، گوجه گیلاسی ،‌ ماهی سالمون ، سیب زمینی شیرین

منابع:

شیر خشک و غذای کودک

مشاهده‌ بیشترمشاهده کمتر
فیلتر توسط
سرلاک گندم و خرما سرلاک گندم و خرما
نمایش سریع
محبوبیت
115,200 تومان (بدون مالیات)
سرلاک گندم و خرما به همراه شیر نستله، غذایی کاملاً مقوی برای کودکان 7 ماه به بالا و مناسب تغذیه با قاشق می‌باشد. سرلاک گندم و خرما نستله حاوی ریز مغذی‌های مفید برای رشد و تکامل کودکان بوده و حاوی پروبیوتیک بیفیدوس...
نمایش سریع
محبوبیت
سرلاک گندم و تکه‌های میوه با عسل به همراه شیر نستله سرلاک گندم و تکه‌های میوه با عسل به همراه شیر نستله
نمایش سریع
محبوبیت
115,200 تومان (بدون مالیات)
سرلاک گندم و تکه‌های میوه با عسل به همراه شیر نستله، محصولی کاملا مقوی است که متشکل از تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز کودک بوده و برای کودکان 12 ماه به بالا است که بسیار خوش طعم می‌باشد و از مواد کاملا طبیعی...
نمایش سریع
محبوبیت
سرلاک حریره بادام به همراه شیر نستله سرلاک حریره بادام به همراه شیر نستله
نمایش سریع
محبوبیت
148,800 تومان (بدون مالیات)
سرلاک حریره بادام به همراه شیر نستله، غذایی کاملا مقوی، طبیعی و بدون مواد نگهدارنده برای کودکان 6 ماه به بالا می‌باشد که ریز‌ مغذی‌ها و ویتامین‌های لازم را برای کودکان فراهم می‌کند. سرلاک به رشد و تکامل مغز و قوای...
نمایش سریع
محبوبیت
شیرخشک نان کید نستله شیرخشک نان کید نستله
نمایش سریع
محبوبیت
111,600 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک نان کید نستله،حاوی انواع مواد معدنی و پروتئین مخصوص کودکان در حال رشد بالای 3 می‌باشد که مواد مغذی مورد نیاز بدن کودک را فراهم کرده و موجب کمک به رشد و تکامل ذهنی و جسمی می‌شود.
نمایش سریع
محبوبیت
شیرخشک سوپرامیل 1 فاسکا شیرخشک سوپرامیل 1 فاسکا
نمایش سریع
محبوبیت
60,000 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک سوپرامیل 1 فاسکا، یک مکمل تغذیه‌ای مناسب برای نوزادان از بدو تولد تا شش ماهگی است که شامل همه عوامل ضروری مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر ضروری مورد نیاز بدن کودک می‌باشد.
نمایش سریع
محبوبیت
غذای کودک سرآل گندم به همراه شیر بیومیل غذای کودک سرآل گندم به همراه شیر بیومیل
نمایش سریع
محبوبیت
75,000 تومان (بدون مالیات)
غذای کودک سرآل گندم به همراه شیر بیومیل یک غذای کودک خوشمزه و مغذی بر پایه شیر گاو می‌باشد. این محصول سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌ها است که به صورت کامل می‌تواند نیاز روزانه بدن کودکان به آن‌ها را فراهم سازد.
نمایش سریع
محبوبیت
غذای کودک برنج و شیر ترولاک غذای کودک برنج و شیر ترولاک
نمایش سریع
محبوبیت
80,000 تومان (بدون مالیات)
غذای کودک برنج و شیر ترولاک از شیر تازه گاو وغلات نیمه پخته به همراه ویتامین‌ها و مواد معدنی تهیه شده است و یک غذای مغذی جامد برای کودکان از پایان 6 ماهگی محسوب می‌شود.
نمایش سریع
محبوبیت
490,000 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک ارگانیک هیپ شماره 1 یک محصول ارگانیک مخصوص شیرخواران از بدو تولد تا 6 ماهگی می‌باشد و با داشتن مواد مغذی موجب تکمیل رشد نوزاد شده و حاوی کمبیوتیک می‌باشد که موجب کنترل دستگاه گوارش و جلوگیری از اسهال و یبوست...
نمایش سریع
محبوبیت
12,000 تومان (بدون مالیات)
فرنی گندم مناسب کودکان بعد از 6 ماهگی ماجان کاله به عنوان غذای کمکی با ترکیبات مغذی و ویتامین‌ها جهت رشد مطلوب کودکان بعد از 6 ماهگی تولید و عرضه شده است. این محصول دارای ارزش تغذیه‌ای بالایی بوده و قابلیت هضم بالایی...
نمایش سریع
محبوبیت
490,000 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک هیپ جونیور یک محصول ارگانیک برای کودکان یک سال به بالا بوده و با دارا بودن اسیدهای چرب، ویتامین‌ها و کلسیم و آهن به تأمین مواد مغذی کودکان کمک کرده و بر اساس نیاز‌های تغذیه‌ای کودکان و جهت تکامل قوای شناختی و...
نمایش سریع
محبوبیت
12,000 تومان (بدون مالیات)
فرنی گندم و عسل کودکان 1 سال به بالا ماجان کاله با شیر غنی شده و برای کودکان 12 ماه به بالا مناسب بوده و یک غذای کمکی مقوی می‌باشد. این محصول به رشد و نمو کودک کمک کرده و از کم‌خونی پیشگیری می‌کند و در تأمین...
نمایش سریع
محبوبیت
115,200 تومان (بدون مالیات)
سرلاک گندم و موز نستله به همراه شیر حاوی مواد مغذی بوده و با دارا بودن ویتامین‌ها و مواد معدنی یک غذای کاملاً مقوی برای کودکان 7 ماه به بالا می‌باشد و در تولید آن از مواد صد در صد طبیعی و غلات مقوی و خوش طعم استفاده...
نمایش سریع
محبوبیت
12,000 تومان (بدون مالیات)
فرنی برنج مناسب کودکان بعد از 6 ماهگی ماجان کاله، غذای کمکی برای کودکان بالای 6 ماه بوده و به دلیل ارزش تغذیه‌ای بالا و هضم آسان و بالاترین استاندارد برای انتخاب مواد اولیه، مناسب‌ترین غذای کمکی کودک می‌باشد. این...
نمایش سریع
محبوبیت
92,400 تومان (بدون مالیات)
سرلاک برنج به همراه شیر نستله از 6 ماهگی، مناسب برای کودکان بعد از پایان 6 ماهگی بوده و علاوه بر ترکیبی مغذی و طبیعی با غلاتی که با دقت بالا انتخاب شده‌اند، سرشار از ریز مغذی‌های لازم برای رشد و تکامل بدن کودک می‌باشد.
نمایش سریع
محبوبیت
66,800 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک آپتامیل 1 مخصوص 0 تا 6ماه نوتریشیا،نیاز کامل تغذیه‌ای کودک را از بدو تولد تا 6 ماهگی فراهم می‌کند. همچنین این شیرخشک دارای ایمیونوفورتیس است که به طور طبیعی سیستم ایمنی کودک را حمایت می‌کند.
نمایش سریع
محبوبیت
66,800 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک آپتامیل کودکان بالای یک سال نوتریشیا،محصولی بسیار مقوی حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشد که مناسب کودکان بالای 1 سال بوده که موجب تکامل در رشد جسانی و ذهنی آن‌ها می‌گردد.
نمایش سریع
محبوبیت
66,800 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک آپتامیل 2 نوتریشیا،محصولی مقوی حاوی انواع مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن کودک می‌باشد و موجب تکامل رشد ذهنی و جسمانی در کودکان 6 تا 12 ماه می‌گردد.
نمایش سریع
محبوبیت
61,500 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک نان اپتی پرو یک سال به بالا نستله،حاوی تمامی ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌باشد که برای تغذیه کودکان یک سال به بالا محروم از شیر مادر تولید شده است و به رشد و تکامل بهتر کودکان کمک شایانی می‌نماید.
نمایش سریع
محبوبیت
61,500 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک نان اپتی پرو1 نستله،مناسب از بدو تولد تا 6 ماهگی برای کودکانی که از شیر مادر محروم هستند، می‌باشد. این شیر خشک تمام مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز برای سلامت نوزادان را دارا بوده و نیاز آن‌ها فراهم می‌کند.
نمایش سریع
محبوبیت
61,500 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک نان 2 اوپتی پرو نستله، محصولی بسیار مقوی حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودک است که موجب تکامل رشد جسمانی و ذهنی کودکان می‌گردد و مناسب کودکان 6 تا 12 ماه می‌باشد.
نمایش سریع
محبوبیت
57,120 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک ببلاک 3 مناسب از 1سالگی به بعد میلوپا،با ساختاری تحت لیسانس آلمان و دارا بودن تمامی ویتامین‌ها، مواد مغذی و املاح، جایگزین مناسبی برای شیر مادر بوده و در کنار غذای کمکی، نیاز روزانه بدن کودک را پس از 1 سالگی...
نمایش سریع
محبوبیت
55,900 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک1 بیومیل،محصولی مقوی برای کودکان از بدو تولد تا شش ماهگی است که با دارا بودن انواع مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن کودکان، موجب تکامل در رشد ذهنی و جسمانی آن‌ها می‌شود.
نمایش سریع
محبوبیت
55,900 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک 2 بیومیل محصولی بسیار مقوی برای کودکان 6 تا 12 ماهه می‌باشد که با داشتن انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن، موجب تکامل رشد ذهنی و جسمانی کودکان می‌شود.
نمایش سریع
محبوبیت
57,100 تومان (بدون مالیات)
شیرخشک ببلاک 1 مناسب از بدو تولد میلوپا، برای کودکانی که برایشان تغذیه از طریق شیر مادر میسر نیست، از بدو تولد تا 6 ماهگی مناسب می‌باشد و تمامی مواد غذایی مورد نیاز نوزاد برای 6 ماه اول تولد را تامین می‌کند.
نمایش سریع
محبوبیت
نمایش 1 تا 24 از 28 مورد

خانه

تنظیمات

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری