افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close
0مقایسه 0محبوب‌

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

سی ال ای

cla_4000x700_q10.jpg

سی ال ای اسید لینولئیک مزدوج ، رایج‌ترین اسید چرب امگا 6 است که به مقدار زیاد در روغن‌های گیاهی یافت می‌شود و اسید چرب ضروری نیست پس جذب آن از طریق مواد غذایی برای بهبود سلامت بدن لازم نیست اما با این حال بسیاری از افراد از مکمل‌های سی ال ای برای چربی سوزی و لاغری استفاده می‌کنند و از افزایش چربی‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

تحقیقات اخیر نشان داده است برخلاف عقیده عموم سی ال ای تأثیر چشمگیری در کاهش وزن ندارد و کاهش وزن ناشی از آن در حد روش‌های سنتی لاغری یعنی محدود کردن کالری و افزایش فعالیت فیزیکی است.

FDA اجازه می‌دهد تا CLA به غذاها اضافه شود و به آن وضعیت GRAS (یعنی به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود) می‌دهد اما CLA که به صورت مکمل مصرف می‌شود، اثرات سلامتی متفاوت تری نسبت به CLA که از رژیم غذایی به دست می آید، دارد.

انواع مکمل CLA :

پودر

قرص

ژل یا کپسول

موارد مصرف CLA :

تقویت سیستم ایمنی

کمک به حفظ توده بدن بدون چربی

تحریک لیپولیز و افزایش تولید انرژی

افزایش تجزیه چربی به خصوص در ناحیه شکمی 

کمک به کاهش سطوح تری گلیسرید و کلسترول خون

 

منابع غذایی حاوی CLA :

پنیر ۴٫۵ میلی‌گرم در هر گرم چربی

کره ۴٫۷ میلی‌گرم در هر گرم چربی

مرغ ۰٫۹ میلی‌گرم در هر گرم چربی

گوشت گاو تازه ۴٫۳ میلی‌گرم در هر گرم چربی

گوشت بره ۵٫۶ میلی‌گرم CLA در هر گرم چربی 

شیر گاو هموژنیزه ۵٫۵ میلی‌گرم در هر گرم چربی

مصرف CLA و ال کارنیتین را از دوزهای پایین شروع باید کرد و آن را به فاصله نیم ساعت از یکدیگر پیش از شروع تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می‌دهند تا در نتیجه‌گیری موفق‌تر باشند، CLA موجب کاهش چربی‌های بدن شده و از افزایش چربی‌ها نیز جلوگیری می‌کند. از طرف دیگر ال-کارنیتین نیز علاوه بر اینکه سطح انرژی را در بدن افزایش می‌دهد و احساس خستگی را به تعویق می‌اندازد بهترین زمان مصرف قرص CLA همراه با غذا یا درست قبل از خوردن وعده غذایی است. برای مصرف روزانه بین ۳ تا ۶ گرم قرص CLA در نظر گرفته شده است اما اگر از این مکمل به منظور لاغری استفاده شود، مصرف 3 گرم در روز از آن کافی می‌باشد و مصرف بیش از ۶ گرم در روز از آن ممکن است آسیب و عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

منابع:

مشاهده‌ بیشترمشاهده کمتر
فیلتر توسط
387,000 تومان (بدون مالیات)
کپسول سی ال ای کارن با حفظ توده بدنی و حجم ماهیچه‌ها به افزایش تجزیه چربی خصوصاً در ناحیه شکمی کمک کرده و در تقویت سیستم ایمنی و کاهش سطوح تری گلیسیرید و کلسترول مؤثر است. این مکمل همچنین در تحریک لیپولیز و افزایش...
نمایش سریع
محبوبیت
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

خانه

تنظیمات

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری