افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close
0مقایسه 0محبوب‌

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

بی سی ای ای

bcaa_4000x700_q10.jpg

بی سی ای ای پروتئینی مشتق شده از غذا می‌باشد که در طول هضم غذا تجزیه می‌شود و آمینو اسید آزاد می‌کند که سپس توسط بدن برای ایجاد پروتئین مورد نیاز اندام ، سلول و بافت‌های بدن استفاده می‌شود. 

BCAA مسیر خاصی را در بدن فعال می‌کند که سنتز پروتئین ماهیچه‌ای را تحریک می‌کند که فرآیند ساخت عضله است و یکی از محبوب ترین کاربردهای BCAA برای افزایش رشد عضلات می‌باشد و نشان داده شده است که BCAA آسیب‌های عضلانی را کاهش می‌دهند، که ممکن است به کاهش طول و شدت DOMS کمک کند. در انسان‌ها، BCAA سی و پنج درصد از اسیدهای آمینه ضروری موجود در پروتئین ماهیچه ای را تشکیل می‌دهند درحالی که BCAA می‌توانند سنتز پروتئین عضلانی را افزایش دهند و البته نمی‌تواند این کار را بدون سایر اسیدهای آمینه ضروری را به حداکثر برسانند.

آمینو اسیدهای زنجیره ای (BCAAs) گروهی از سه اسید آمینه ضروری لوسین ، ایزولیسین و والین هستند. 

مصرف مکمل BCAA به ویژه قبل از ورزش ممکن است زمان بهبودی را تسریع کند و ماهیچه‌های شما را در طول ورزشی که می‌کنید از آن استفاده می‌کنند باعث کاهش سطح خون می‌شود. 

در مطالعه‌ای، شرکت‌کنندگانی که مکمل‌های بی سی ای ای مصرف کردند تمرکز ذهنی‌شان در طول ورزش بهبود یافته است و تصور می‌شود ناشی از اثر کاهش خستگی BCAA است.

و مطالعه دیگری شامل ۸۲۷ فرد مبتلا به انسفالوپاتی کبدی نشان می‌دهد که مصرف مکمل‌های BCAA تأثیر مفیدی بر علائم و نشانه‌های بیماری دارد، اما تأثیری بر مرگ و میر افراد ندارد.

بی سی ای ای  در غذاها و مکمل‌های پروتئینی کامل یافت می‌شود به همین دلیل است که مکمل‌های BCAA برای بیشتر افراد ضروری نمی‌باشد، به خصوص اگر از قبل پروتئین کافی در رژیم غذایی خود مصرف کرده باشند.

قرار دادن مکمل‌های BCAA در رژیم غذایی بدنسازان، ورزشکاران به دلیل داشتن مزایایی برای عضله سازی و توانایی افزایش عملکرد افزایش یافته است.

میزان نیاز بدن به ‌‌‌BCAA :

بانوان : حداقل ۹ گرم BCAA در طول روز

مردان : حداقل ۱۲ گرم BCAA در طول روز

انواع مکمل BCAA :

پودر

قرص

کپسول

خواص مکمل BCAA :

ایمنی بدن

عضله‌سازی پس از تمرین

کاهش خستگی در هنگام تمرین

کاهش آسیب و درد عضلانی پس ازتمرین

تامین منبع انرژی در هنگام انجام تمرینات طولانی

منابع غذایی BCAA :

آجیل

دانه‌ها

حبوبات

تخم مرغ

محصولات سویا

گوشت، مرغ و ماهی

محصولات لبنی مثل شیر و...

منابع:

مشاهده‌ بیشترمشاهده کمتر
فیلتر توسط
510,100 تومان (بدون مالیات)
قرص بی سی ای ای یوروویتال با ترکیباتی که دارد، از تحلیل عضلات ورزشکاران جلوگیری کرده و به ساخت توده عضلانی کمک می‌نماید و موجب کاهش احساس خستگی حین تمرین و بهبود عملکرد ورزشی می‌شود.
نمایش سریع
محبوبیت
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

خانه

تنظیمات

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری