افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close
0مقایسه 0محبوب‌

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

کربوهیدرات

carbohydrate_4000x700_q10.jpg

کربوهیدرات بزرگ‌ترین منبع انرژی در بدن است و به نوعی کربوهیدرات‌ها مولکول‌های ذخیره‌کننده انرژی در بدن هستند .بدن انسان برای حفظ سلامتی باید یک درصد معینی کربوهیدرات جذب کند. 

مقیاس اندازه گیری میزان هضم کربوهیدرات در بدنسازی شاخص گلیسمی نامیده می شود و هر چه شاخص گلیسمی بالاتر باشد ، راحت تر هضم خواهد شد.

طبق توصیه سازمان سلامت جهانی بین %۷۵-۵۵ از انرژی مورد نیاز یک فرد بزرگسال باید از جذب کربوهیدرات تامین شود البته این مقدار می‌تواند متفاوت باشد. 

استفاده از مکمل‌های کربوهیدرات ورزشی قبل یا حین تمرین می‌تواند به حفظ گلیکوژنی که به عضلات شما سوخت می‌دهد و برای استفاده فوری از آن در دسترس نگه دارد، کمک کرده و همچنین به جبران گلیکوژن از دست رفته در هنگام مصرف آن بعد از تمرین کمک کند. البته اگر از کربوهیدرات در بدنسازی به درستی استفاده شود منجر به رشد عضلات ، جلوگیری از زوال عضلات و حتی بهبود متابولیسم بدن می گردد. از کربوهیدرات ها در حین ورزش به عنوان یک کمک انرژی زا می‌توان استفاده کرد.

مطالعات نشان داده است که مصرف کربوهیدرات به شکل نوشیدنی می‌تواند عملکرد ورزشی را با حفظ سطح گلوکز خون و کاهش ذخایر گلیکوژن درون‌زا بهبود بخشد.

انواع کربوهیدرات :

کربوهیدرات ساده و پیچیده 

کربوهیدرات ساده‌ سریع‌تر و ساده‌تر از کربوهیدرات پیچیده هضم می‌شود و تنها دارای یک یا دو نوع قند هستند؛ فراکتوز (قندی که در میوه‌ها وجود دارد) و گالاکتوز (قندی که در شیر و لبنیات موجود است) که به آن‌ها تک قندی‌ می‌گویند و کربوهیدرات‌های دوقندی یا قند دو کربنه ؛ مثل ساکارز (قند حبه و شکر)، لاکتوز (قند موجود در شیر و لبنیات) و مالتوز (برخی میوه‌ها و محصولاتی که از مالت می‌گیرند) می‌گویند.

فواید مصرف مکمل کربوهیدرات :

بهبود عملکرد بدن

کاهش خستگی ذهنی

بهبود شکل و تناسب بدنی

معکوس کردن فرایندهای کاتابولیکی

منابع:

مشاهده‌ بیشترمشاهده کمتر
فیلتر توسط
1,100,000 تومان (بدون مالیات)
پودر سولید مس گلد کر لاین ترک نوتریشن مکملی منحصر به فرد جهت تامین پروتئین و کربوهیدرات مورد نیاز بدن ورزشکاران می‌باشد، که سبب افزایش وزن، افزایش حجم عضلات و افزایش انرژی حین تمرینات سنگین می‌شود.
نمایش سریع
محبوبیت
1,070,000 تومان (بدون مالیات)
پودر مس ژن استار یک گینر ایده‌آل برای افزایش وزن و حجم عضلات بوده و دارای انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی و آمینواسید‌های ضروری مورد نیاز بدن بوده و برای افرادی که به سختی وزن می‌گیرند، یک انتخاب مناسب می‌باشد. پودر مس...
نمایش سریع
محبوبیت
535,000 تومان (بدون مالیات)
گینر پروکمپلکس دوبیس حاوی کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین بوده و همچنین حاوی اسیدآمینه‌های خاص می‌باشد. محتوای کالری گینر‌ها بسیار زیاد بوده و بیشترین کالری آن‌ها مربوط به وجود کربوهیدرات‌های فراوان در...
نمایش سریع
محبوبیت
998,500 تومان (بدون مالیات)
پودر گین ژن استار محصولی منحصر به فرد پروتئینی- کربوهیدراتی می‌باشد که تحت استاندار‌دهای کیفی بالا فرموله و تولید شده است. این مکمل ترکیبی از کربوهیدرات‌ها، پروتئین و چربی و ویتامین‌ها بوده و یک مکمل افزایش وزن...
نمایش سریع
محبوبیت
نمایش 1 تا 4 از 4 مورد

خانه

تنظیمات

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری