افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close
0مقایسه 0محبوب‌

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

کارنیتین

carnitine_4000x700_q10.jpg

کارنیتین یک مکمل ورزشی می‌باشد که یکی از مشتقات اسیدآمینه است ، این مکمل برای کاهش وزن استفاده می‌گردد و بر عملکرد مغز می‌تواند اثر بگذارد. این مکمل را بصورت ماده مغذی و مکمل رژیمی نیز می‌توان نام برد. بدن به اندازه کافی کارنیتین تولید می‌کند تا نیازهای افراد را برآورده کند و به دلایل ژنتیکی یا هر دلیل پزشکی ، برخی از افراد نمی‌توانند به اندازه کافی کارنیتین تولید کنند (مانند نوزادان نارس)

ال کارنیتین شکل فعال بیولوژیکی استاندارد کارنیتین است که در بدن، غذاها و بیشتر مکمل ها یافت می شود. بدن انسان می‌تواند این ماده را از اسید آمینه لیزین و متیونین تولید کند و برای آن که بتواند مقادیر کافی را تولید کند، به مقدار زیادی ویتامین C نیز نیاز دارد و علاوه بر ال کارنیتین تولید شده در بدن ، می‌توان مقدار کمی از محصولات حیوانی مانند گوشت یا ماهی را نیز بدست آورد. وگان‌ها یا افرادی که مشکلات ژنتیکی خاصی دارند ممکن است نتوانند به اندازه کافی تولید یا بدست آوردند که این باعث می‌شود ال کارنیتین یک ماده مغذی ضروری مشروط باشد. 

کارنیتین با سرعتی در حدود ۴۰۰ میکرومول در روز متابولیزه می‌شود که مقداری کمتر از ۱ درصد کل ذخایر بدن است.

چند نوع دیگر کارنیتین :

دی کارنیتین

استیل ال کارنیتین

پروپیونیل ال کارنیتین

ال کارنیتین ال تارتارات

مزایای انواع کارنیتین :

ریکاوری بدن

تنظیم قند خون

افزایش عملکرد مغز

جلوگیری از آسیب عضلانی

برای اکثر افراد، استیل ال کارنیتین و ال کارنیتین برای استفاده عمومی افراد موثرترین هستند. اما همیشه بهتر است فرمی را انتخاب کنید که برای نیازها و اهداف شخصی‌تان بهترین باشد. اگر ال کارنیتین زمانی که با مکمل امگا۳ مصرف شود تأثیر قابل توجهی بر سوزاندن چربی و کاهش وزن دارد.

ال کارنیتین مانند بیشتر مکمل‌های طبیعی ، اگر طبق دستورات مصرف شود تقریبا بی‌خطر است و عوارض جدی ندارد. 

یکی از اندام‌های بدن که ال کارنیتین در آنجا ذخیره می‌شود مغز است و احتمالا کمبود آن باعث افت راندمان مغز و حافظه می‌شود و به نظر می‌رسد مکمل‌های ال کارنیتین باعث بهبود عملکرد مغز شده و در افراد مبتلا به آلزایمر نیز از روند پیشرفت و علائم این بیماری می‌کاهد. 

افراد زیر 18 سال، زنان باردار و شیرده نباید از مکمل ال کارنیتین استفاده کنند.

منابع :

مشاهده‌ بیشترمشاهده کمتر
فیلتر توسط
قرص ال کارنیتین 1000میلی‌گرم یوروویتال قرص ال کارنیتین 1000میلی‌گرم یوروویتال
نمایش سریع
محبوبیت
523,200 تومان (بدون مالیات)
قرص ال کارنیتین 1000میلی‌گرم یوروویتال،موجب تبدیل چربی‌ها به انرژی شده و نقش موثری در بهبود روند چربی‌سوزی، کاهش وزن، عملکرد ورزشی، عملکرد مغزی و حفظ سلامت قلب و عروق ایفا می‌کند.
نمایش سریع
محبوبیت
277,200 تومان (بدون مالیات)
قرص ال کارنیتین 2000 میلی گرم فارماتک، با بالاتر بردن متابولیسم بدن توده‌های چربی را کاهش می‌دهد و نقش مهمی در سوخت و ساز چربی‌ها دارد. این محصول باعث می‌شود هنگام تمرین سطح انرژی افزایش پیدا کند و ریکاوری عضلات بعد...
نمایش سریع
محبوبیت
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

خانه

تنظیمات

افزودن داواتاپ به صفحه اصلی

close

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد محبوب ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و وارد حساب خود شوید تا امکان استفاده از لیست‌های علاقمندی برایتان مقدور شود.

ورود به حساب کاربری